گل‌ها یکی از زیباترین عناصر برای زیباتر کردن فضای باغچه محسوب می‌شوند. بدون وجود گل، گیاهان سبز ظاهری یکنواخت دارند و آن‌قدری که باید، جذابیت ندارند. دیدن گل‌های زیبا و رنگارنگ می‌تواند روحیه ما را تغییر بدهد و نشاط خاصی برایمان به ارمغان بیاورد. واقعا چه چیزی می‌تواند لذت‌بخش‌تر از تماشای گل‌های رنگارنگ و دوست‌داشتنی در همان نگاه اول هنگام باز کردن پنجره باشد؟ بدیهی است که حفظ چنین منظره زیبایی به طور مداوم، آسان نخواهد بود. در این مقاله اطلاعاتی در مورد انواع گل‌ها و نحوه انتخاب مناسب‌ترین نوع گل برای باغچه را ارائه می‌دهیم. با ما همراه باشید.

انواع گل‌ها

گل‌ها نماد چیزهای مختلفی مانند شادی، زیبایی، حالات مثبت و خیلی چیزهای دیگر هستند و به‌عنوان نماد عشق نیز شناخته می‌شوند! همان‌طور که جان لنون خواننده مشهور انگلیسی گفته است، «عشق گلی است که باید آن را پرورش بدهید و اجازه بدهید رشد کند.» بنابراین، می‌توان گفت گل‌کاری گزینه‌ای بسیار مناسب برای زیباتر کردن فضای باغچه و حیاط است.

گل‌ها را می‌توان به سه نوع اصلی طبقه‌بندی کرد:

۱. گل‌‌های یک‌ساله (annual flowers)

گل یک‌ساله، برای انتخاب بهترین گل برای باغچه

گل یک‌ساله گیاهی است که چرخه زندگی خود را در طول یک سال کامل می‌کند. چنین گیاهانی فقط برای یک فصل دوام می‌آورند و تمایل به شکوفایی بی‌وقفه دارند. رشد گیاهان یک‌ساله به شما کمک می‌کند تا فضایتان را در تمام فصل شکوفا و زیبا نگه دارید. این گل‌ها گزینه‌های مناسبی برای کاشته‌شدن در سبدهای آویز هستند زیرا در تمام فصل جذابیت‌شان را حفظ می‌کنند.

گل‌های یک‌ساله در هر نوع فضا و باغی خوب به نظر می‌رسند. چنین گل‌هایی معمولا ارزان‌تر از گل‌های دیگر هستند و این فرصت را به شما می‌دهد که هر سال فضایی با ظاهری کاملا متفاوت داشته باشید.

برخی از گل‌هایی که در دسته گل‌های یک‌ساله قرار می‌گیرند عبارت‌اند از:

۲. گل‌های دوساله  برای باغچه (Biennials Flowers)

مراحل کاشت گیاه گل‌دار

مراحل کاشت گیاه گل‌دار

حالا که مکان مناسب برای کاشت گل را پیدا کردید و بقیه عوامل مهم را هم در نظر گرفتید، وقت آن است که وارد عمل شوید. این فرایند بسیار ساده است. برای اطمینان از موفقیت در کاشت گل و گیاه، مراحل زیر را دنبال کنید:

اگر می‌خواهید بدون دردسر و به بهترین شکل ممکن، باغچه‌تان را گل‌کاری کنید، به متخصصان گیالری اعتماد کنید. ما در طول سال‌های کار حرفه‌ای‌ بر اساس سلیقه شما و شرایط محل زندگی‌تان بهترین پیشنهادها را به شما ارائه می‌دهیم.

سخن پایانی

گل‌ها زرق‌وبرق دلپذیری به فضای باغچه و حیاط شما می‌دهند و با بوی خوش و عطر دلچسب‌شان تأثیر بسیار زیادی بر روحیه شما می‌گذارند. می‌گویند جایی که گل شکوفا شود، امید هم شکوفا می‌شود!

«لوتر بربانک» گیاه‌شناس، باغبان و پیشگام در علم کشاورزی، می‌گوید: «گل‌ها همیشه مردم را شادتر می‌کنند. گل‌ها آفتاب، غذا و داروی روح انسان هستند.»

انتخاب و کاشت مناسب‌ترین گل برای باغچه یا باغ ممکن است آن‌قدرها هم که به نظر می‌رسد کار سختی نباشد. پیروی از دستورالعمل‌های گفته‌شده در این مقاله، این فرایند را برایتان راحت‌تر خواهد کرد. یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام بدهید این است که از متخصصان این حیطه کمک بگیرید.

گیالری یک منبع بسیار عالی در این زمینه است. ما می‌توانیم با توجه به فضا و شرایط منطقه زندگی شما بهترین گل‌ها را به شما پیشنهاد کنیم. به این ترتیب در کمترین زمان، باغچه‌تان را با گل‌های زیبا و دوست‌داشتنی شکوفا می‌کنید.

برگرفته از: gharpedia و loveyourlandscape و realhomes

Post Views: 905
گیاهان بیرونی بدون نظر

اشتراک‌گذاری:

بدون نظر

نظر خود را بگذارید