امروزه بسیاری از ما در خانه‌های آپارتمانی زندگی می‌کنیم و شرایط و شیوه زندگی‌مان طوری شده که دیگر مانند قدیم نمی‌توانیم باغچه‌های سرسبز و پر از گل و گیاه را در اختیار داشته باشیم. خبر خوب اینکه درختچه های زینتی و آپارتمانی زیادی هستند که می‌توانند با رنگ سبز دلچسب و ظاهر زیبا و جذابشان، به زندگی مدرن و بی‌روح ما رنگ بپاشند. در این مقاله برخی از بهترین گیاهان آپارتمانی و نحوه مراقبت از آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

۱. گیاه پرنده بهشتی

درختچه های زینتی - گیاه پرنده بهشتی

برگ‌های پهن و سرسبز گیاه پرنده بهشتی حال و هوای مناطق استوایی را به خانه و فضای شما می‌آورند. با قرار دادن این درختچه های زینتی در نشیمن خانه، زیبایی و طراوت را مهمان خانه‌تان کنید. ویژگی‌های این گیاه زیبا را مدنظر قرار بدهید و با توجه به این ویژگی‌ها بهترین مکان را در خانه‌تان به آن اختصاص بدهید.

نیازهای مراقبتی

۲. فیکوس آفریقایی

درختچه های زینتی-فیکوس آفریقایی

فیکوس آفریقایی با نام انجیر ربابی هم شناخته می‌شود. این گیاه یکی از محبوب‌ترین گیاهان زینتی است؛ می‌پرسید چرا؟ به این دلیل که ظاهر برگ‌های این گیاه با هر مدل طراحی داخلی، از طراحی‌های غیرمتعارف گرفته تا مدرن، به‌‌خوبی هماهنگ می‌شود. این گیاه در شرایط ایده آل می‌تواند بین ۲۵ تا ۵۰ سال عمر کند.

نیازهای مراقبتی

۳. اژدهای ماداگاسکار

درختچه های زینتی-اژدهای ماداگاسکار

درخت اژدهای ماداگاسکار به‌دلیل نیاز به مراقبت کم و ظاهر زیبا و جذاب، یکی از بهترین گزینه‌ها برای قرار دادن در گوشه‌ای از فضای خانه شماست. نور مستقیم آفتاب می‌تواند برگ‌های گیاه را بسوزاند، پس آن را در فضایی به دور از تابش مستقیم آفتاب قرار بدهید.

نیازهای مراقبتی

درختچه های زینتی-بنجامین

بنجامین یکی از درختچه های زینتی و آپارتمانی زیبا و پرطرفدار است که احتمالا آن را در فضاهای بسیاری دیده اید. درختچه بنجامین هم عضوی از خانواده فیکوس آفریقایی است.

نیازهای مراقبتی

۵. نخل شامادورا

درختچه های زینتی-نخل شامادورا

نخل شامادورا یکی از درختچه های زینتی زیبایی است که به تصفیه هوا هم کمک می‌کند. در شرایطی که آلودگی هوا به یکی از معضلات زندگی ما تبدیل شده، وجود این گیاه زیبا در گوشه‌ای از فضای خانه، علاوه بر طراوت و زیبایی، هوایی که تنفس می‌کنیم را هم تمیز می‌کند. چیزی که درباره این گیاه باید حتما مدنظر داشته باشید، سلامت خاک است. به طور منظم سلامت خاک را بررسی کنید و آن را به صورت هفتگی آبیاری کنید.

نیازهای مراقبتی

۶. فیکوس الاستیکا

درختچه های زینتی-فیکوس الاستیکا

اگر زمان رسیدگی به گیاه آپارتمانی را ندارید یا ممکن است به هر دلیلی از آن غافل شوید، لازم نیست به طور کلی از خرید گیاه آپارتمانی منصرف شوید و می‌توانید گزینه‌هایی مانند فیکوس الاستیکا را انتخاب کنید. این درختچه زینتی زیبا گزینه خوبی برای شماست. فقط کافی است آن را در منطقه مناسبی قرار بدهید که نور متوسطی به آن بتابد و هفته‌ای یک بار آبیاری‌اش کنید. دیگر لازم نیست نگران کم یا زیاد بودن رطوبت، دما یا هر چیز دیگری باشید.

نیازهای مراقبتی

۷. درخت زیتون اروپایی

درختچه های زینتی-درخت زیتون

این درختچه زینتی زیبا برای خانه‌هایی با نور زیاد بهترین گزینه است. درختان زیتون اروپایی به نور خورشید زیادی نیاز دارند، بنابراین ممکن است لازم باشد آن‌ها را در طول تابستان و ماه‌های گرم‌تر به بیرون منتقل کنید تا بتوانند سرسبز بمانند.

نیازهای مراقبتی

۸. درخت یوکا

درختچه های زینتی-درخت یوکا

درخت یوکا، درختچه‌ای با برگ‌های تیز، جذاب و منحصر به فرد است و خبر خوب این که مراقبت از آن نیز به طرز شگفت‌انگیزی آسان است. ساقه‌های این گیاه ضخیم، چوبی و زیبا هستند، و این باعث می‌شود گزینه‌ای بسیار مناسب و مکملی دوست داشتنی برای تزئین فضای داخلی‌تان باشد.

نیازهای مراقبتی

۹. درخت سیتروس

درختچه های زینتی-درخت سیتروس

مسلما درخت سیتروس یا مرکبات زینتی یکی از زیباترین و کاربردی‌ترین گیاه آپارتمانی است، اما باید به یاد داشته باشید که این زیبایی مراقبت بسیار زیادی را هم می‌طلبد. با داشتن این درختچه زیبا، در کنار سرسبزی و طراوت می‌تواند از رایحه دلچسب مرکبات نیز بهره‌مند شوید.

نیازهای مراقبتی

۱۰. کاکتوس افوربیا

درختچه های زینتی-کاکتوس افوربیا

این گیاه ظرفیت زیادی برای رشد و رسیدن به ارتفاعات بالاتر دارد. کاکتوس افوربیا بومی آفریقای جنوبی است و در محیط‌های خشک رشد می‌کند، بنابراین این نوع درختچه های زینتی احتمالاً برای آشپزخانه و حمام یا اتاق‌های دیگر با رطوبت بالا مناسب نیست.

نیازهای مراقبتی

۱۱. درخت فیکوس

درختان فیکوس در اشکال و اندازه‌های مختلف وجود دارند. یک نمونه از آن را در قسمت بالاتر به نام فیکوس آفریقایی معرفی کردیم. اگر به دنبال گیاهی برای فضای حمام هستید، این گیاه انتخاب مناسبی است. هر بار که سطح خاک شروع به خشک شدن می‌کند به نور متوسط تا روشن و آبیاری نیاز دارد. وقتی این گیاه را برای اولین بار به خانه جدیدش می‌آورید، ممکن است کمی از برگ‌هایش بریزد اما نگران نباشید این اتفاق طبیعی است.

۱۲. پاچیرا یا درخت پول

درختچه های زینتی-پاچیرا یا درخت پول

یکی دیگر از درختچه های زینتی برای محیط‌های کم نور درخت پول است. این درختچه زیبا شکل چتر مانند منحصر به فردی دارد و می‌تواند تا ۶ فوت هم رشد کند. درخت پول می‌تواند در بیشتر شرایط دوام بیاورد و رشد کند، فقط مطمئن شوید که در معرض جریان مداوم هوای خشک، سرد یا تاریکی دائمی قرار نگیرد.

نیازهای مراقبتی

۱۳. لیدی پالم یا نخل راپیس

درختچه زینتی-نخل راپیس

در بین تمام نخل‌ها نخل راپیس به کمترین مقدار نور نیاز دارد. این درختچه های زینتی زیبا دارای ساقه‌های متعدد با شاخه‌های ضخیم هستند، بنابراین عمق زیادی را به فضای شما می‌دهد. نگهداری از این گیاه زیبا بسیار آسان است و قادر است در فضاهای مختلف به خوبی رشد کند.

نیازهای مراقبتی

۱۴. درخت بامبو

درختچه های زینتی-درخت بامبو

درختان بامبو یکی دیگر از درختچه های زینتی پرطرفدار هستند که به چند ساعت نور مستقیم خورشید در روز نیاز دارند، همین موضوع، نگهداری آن در داخل خانه را بسیار مشکل می‌کند.

نیازهای مراقبتی

۱۵. دیفن باخیا

درختچه های زینتی-دیفن باخیا

برخی از افراد این گیاه را با نام زبان مادرشوهر می‌شناسند. این گیاه به لطف دو رنگه بودنش جذابیت خاص و منحصر به فردی دارد و برای قرارگرفتن در قسمت ورودی خانه، گزینه بسیار خوبی است.

نیازهای مراقبتی

۱۶. شفلرا یا گیاه چتری

درختچه های زینتی-شفلرا یا گیاه چتری

گیاه چتری با برگ‌های سبز خوش‌رنگش یکی از بهترین درختچه های زینتی برای خانه‌هایی با نور کم است. این گیاه زیبا به سرعت رشد می‌کند، به همین خاطر لازم است آن را به طور مرتب هرس کنید و ماهیانه به آن کود دهید.

نیازهای مراقبتی

۱۷. راونیا ریولاریس

درختچه های زینتی-راونیا ریولاریس

این گیاه زیبا یکی دیگر از درختچه های زینتی از خانواده نخل است. اگر می‌خواهید این نخل زیبا به سرعت رشد کند، آن را در مکانی با دسترسی بیشتر به نور خورشید قرار دهید و در صورتی که می‌خواهید در اندازه دلخواهتان بماند، جایش را به مکانی با نور کمتر تغییر بدهید.

نیازهای مراقبتی

۱۸. نهال نارنگی کالاموندین

این گیاه یکی از زیباترین و سازگارترین درختان میوه خانگی است. به راحتی رشد می‌کند و رایحه دلچسب مرکبات را در فضا پخش می‌کند. می‌توانید در تمام طول سال از زیبایی این گیاه لذت ببرید. نیازهای مراقبتی از این گیاه هم مانند سایر هم‌خانواده‌هایش (خانواده مرکبات) است که در قسمت بالا گفتیم.

سخن پایانی

هر کدام از درختچه های زینتی معرفی‌شده در این مقاله، زیبایی و مراقبت خاص خودشان را دارند. اگر به دنبال راهی برای آوردن نشاط و طراوت به فضای خانه‌تان هستید، خرید درختچه‌ های زینتی و آپارتمانی زیبا را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

مهم‌ترین نکته‌ای که بعد از انتخاب گیاه موردنظرتان باید به آن توجه کنید، خرید آن از محلی معتبر است. گیالری یکی از معتبرترین و باسابقه‌ترین شرکت‌ها در زمینه فروش گیاهان کلکسیونی است. جالب است بدانید که این مرکز به لطف تیم قوی و متخصصی که دارد، خدماتی مانند طراحی داخلی، طراحی فضای سبز، طراحی روف‌گاردن را نیز در اختیار شما قرار خواهد داد.

Post Views: 448
گیاهان آپارتمانی لوکس بدون نظر

اشتراک‌گذاری:

بدون نظر

نظر خود را بگذارید