خیلی وقت‌ها ترس از بالابودن هزینه ساخت روف گاردن باعث می‌شود فکرش را از سرمان بیرون کنیم. اگر ندانیم این هزینه به چه عواملی بستگی دارد، یا اشتباه پرهزینه‌ای مرتکب می‌شویم یا اصلا از خیر طراحی بهشت کوچک خانه خود می‌گذریم. چیزی که باید بدانیم این است که طراحی روف گاردن همیشه پرهزینه نیست! امکان اجرای روف گاردن به‌صرفه یا ارزان‌تر هم وجود دارد. همراهمان باشید تا مفصل درمورد آن صحبت کنیم.

هزینه اجرای روف گاردن روی بخشی از پشت‌بام

حتی اگر پشت‌بام خانه را برای ساخت روف گاردن طراحی نکرده باشید، می‌توانید در آینده با کمک طراحان متخصص بخشی از آن را به یک باغ سبز زیبا و دل‌انگیز اختصاص دهید. در نظر بگیرید که هزینه تبدیل بخشی از پشت‌بام خانه به روف گاردن از ساخت و اجرای یک روف گاردن کامل به‌مراتب کمتر است. چون از چوب و فلز کمتری استفاده می‌شود، خاک باغچه روف گاردن و مواد لازم برای رشد گیاهان ارزان‌تر تمام می‌شود و هزینه کل پایین می‌آید. حتی برای پرکردن روف گاردن کوچک لازم نیست تعداد زیادی گل خریداری کنید و با چند گلدان بزرگ و دکوراتیو به‌راحتی پر می‌شود.

بیایید نگاهی به هزینه‌های تبدیل بخشی از بام خانه به روف گاردن بیندازیم.

هزینه تهیه گلدان برای کاشت گل‌و‌گیاه

هزینه ساخت روف گاردن - بخش گلدان

گلدان‌ها در اندازه‌ها، شکل‌ها و طرح‌های مختلف تولید می‌شوند. برای همین هزینه ساخت یا خرید گلدان در مناطق مختلف فرق می‌کند. حتی عواملی مثل هزینه حمل‌و‌نقل و نوع گلدان هم بر قیمت تمام‌شده آن تاثیر می‌گذارند.

شما می‌توانید برای پرکردن روف گاردن از گلدان‌های آماده استفاده کنید یا خودتان آن‌ها را بسازید. گلدان‌های آماده بیشتر جنبه‌ تزیین و زیباسازی دارند و معمولا به‌خاطر طرح مجلل‌تر و متریال بهتر، گران‌تر هستند. در حالی که هزینه ساخت گلدان نسبت به خرید آن ارزان‌تر تمام مي‌شود. اینترنت پر از ایده‌های جالب برای ساخت گلدان با سیمان و سفال و غیره است.

اگر مهارتش را دارید، کمی خلاقیت به‌خرج بدهید و گلدان‌ها را خودتان بسازید. اگر ندارید هم نگران نباشید. مشاوران ما در گیالری همراه شما عزیزان هستند تا با توجه به بودجه طراحی روف گاردن، بهترین گزینه‌ها را انتخاب و تهیه کنید.
همکاران ما گوش‌به‌زنگ تماس‌های شما هستند

تاثیر قیمت تخت کاشت بر هزینه طراحی روف گاردن

قیمت تخت کاشت بلند هم مثل قیمت گلدان ثابت و مشخص نیست. عواملی مثل متریال به‌کاررفته در ساخت تخت کاشت به‌طور مستقیم روی هزینه آن تاثیر می‌گذارند.

هزینه ساخت روف گاردن با تخت کاشت فلزی

اگر انتخابتان تخت فلزی باشد، هزینه اجرای روف گاردن کمی سنگین‌تر خواهد بود. البته باید دید تخت کاشت از کدام نوع فلز تهیه می‌شود و چقدر فلز در آن به‌کار می‌رود.

هزینه اجرای روف گاردن با تخت کاشت چوبی

پیشنهاد ما به کسانی که دنبال طراحی روف گاردن ارزان‌تر هستند، استفاده از تخت کاشت چوبی است که هزینه آن نسبت به تخت فلزی بسیار کمتر است. البته اینجا هم باید نوع چوب و مقدار آن را در نظر گرفت؛ اما دست طراح برای پایین‌آوردن هزینه ساخت روف گاردن بازتر است.

برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در مورد هزینه اجرای روف گاردن با همکاران ما در گیالری تماس بگیرید. مشاوران ما آماده‌اند تا به تمام سوالات شما عزیزان پاسخ بدهند و بهترین گزینه را به شما پیشنهاد کنند.
برای اطلاع از قیمت‌ها تماس بگیرید

آبیاری و تاثیر آن بر هزینه نصب روف گاردن

هزینه اجرای روف گاردن با سیستم آبیاری

بام سبز خانه به آبیاری نیاز دارد و نمی‌توان از اهمیت آن چشم‌پوشی کرد. گیاهان همیشه آب کافی می‌خواهند و این امر بدون سیستم آبیاری کارآمد امکان‌پذیر نیست. سیستم آبیاری که باشد، دیگر نگران پرکردن آب‌پاش و بالابردن آن از پله‌های پشت‌بام نیستیم، نگران خشک و زرد شدن گل‌و‌گیاه روف گاردن از بی‌آبی نیستیم و باغ سبز خانه در تمام فصل‌ها سرزنده و باطراوت خواهد بود.

بنابراین زمان برآورد هزینه ساخت روف گاردن، یکی از موارد مهمی که باید در نظر گرفت، هزینه نصب سیستم آبیاری است. وسعت روف گاردن، ارتفاع آن از منبع تامین آب و نوع سیستم آبیاری هزینه کل لوله‌کشی این بخش را تعیین می‌کنند.

هزینه ساخت روف گاردن جدید روی پشت‌بام

تا اینجا با هزینه ساخت روف گاردن روی پشت‌بام قبلی به‌طور حدودی آشنا شدیم؛ اما اگر پشت‌بامی وجود نداشته باشد و بخواهیم یک باغ سبز جدید از صفر بسازیم، هزینه‌ها به چه صورت است؟ مهم‌ترین عاملی که هزینه کل را تعیین می‌کند، قیمت روز مصالح انتخاب‌شده است. طبیعتا هزینه مصالح به‌کار‌رفته در ساخت سقف‌های بتنی با سقف‌های چوبی و فلزی فرق می‌کند. طبیعی است اجرای بتن نسبت به چوب گران‌تر تمام شود یا هزینه فلز نسبت به بتن بیشتر باشد.

روف گاردن‌هایی که بهتر در برابر تغییرات جوی مقاومت می‌کنند، نسبت به مواردی که در برابر آب‌و‌هوا آسیب‌پذیر هستند، قیمت بالاتری دارند. در ادامه با جزئیات هزینه راه‌اندازی بام سبز بتنی، چوبی و فلزی آشنا می‌شویم.

هزینه اجرای بام سبز جدید با بتن

هزینه ساخت روف گاردن با بتن

هزینه روف گاردن بتنی به مبلغ روز سیمان، شن، ماسه، چوب، سنگ، میخ و مصالح دیگر بستگی دارد که ترکیب آن‌ها پیاده‌سازی بام سبز بتنی را گران می‌کند. همچنین در کنار اینها باید مبلغی را به‌عنوان دست‌مزد گروه ساخت‌و‌ساز کنار بگذارید. البته این هزینه صددرصد ارزش مقاومت بالای بتن در برابر تغییرات آب‌و‌هوایی و دوام بالای آن را دارد.

طراحی روف گاردن ارزان با چوب

یکی دیگر از انواع روف گاردنی که ما در مجموعه گیالری برای شما عزیزان طراحی و اجرا می‌کنیم، روف گاردن چوبی است. البته درمورد چوب باید به چند نکته توجه کنید؛ به‌خصوص اگر قرار باشد از آن به‌عنوان کف‌پوش بام سبز هم استفاده کنید. ذات چوب‌ها طوری است که در برابر شرایط آب‌و‌هوایی بیرون خانه مقاومت خوبی دارند؛ اما باید لایه‌ای بین چوب کف و گیاهان لحاظ کنید که جلوی آسیب‌دیدن چوب بر اثر تماس مداوم با آب و خاک را بگیرد. در واقع به‌عنوان عایق چوب کف روف گاردن عمل کند.

البته اگر از گلدان یا تخت کاشت استفاده می‌کنید، دیگر نیازی به طراحی و اجرای این لایه اضافه نیست؛ چون اینها به‌عنوان عایق عمل می‌کنند و به‌خودی‌خود جلوی آسیب‌دیدن چوب روف گاردن را می‌گیرند. به این نکات هم توجه کنید:

هزینه ساخت روف گاردن با فلز

فلز رسانای قوی گرماست و گرمای بیرون را به داخل روف گاردن ساطع می‌کند. از آنجا که این گرما قدرت تخریب یا کندکردن رشد گیاه را دارد و قیمت این متریال نسبت به بتن و چوب بیشتر است،  خیلی‌ها تمایلی به پیاده‌سازی روف گاردن فلزی ندارند. با یک حساب سرانگشتی میانگین هزینه طراحی روف گاردن فلزی شامل هزینه نصب، اجرا و عایق‌سازی فلز در برابر تغییرات آب‌و‌هوایی است که معمولا از بتن و چوب بیشتر است.

کلام آخر

در نهایت انتخاب با شماست که تصمیم بگیرید از کدام متریال با چه کیفیتی استفاده کنید و چه انتظاراتی از آن داشته باشید. انتخابتان هر یک از گزینه‌های این مقاله باشد، طراحان متخصص و جدی ما در مجموعه گیالری قدم‌به‌قدم همراه شما عزیزان هستند تا ضمن برآورد هزینه ساخت روف گاردن، بهترین نوع و طرح بام سبز را با یک قیمت مناسب پیاده‌سازی کنید. برای اجرای روف گاردن ارزان خانه خود به تجربه و تخصص ما اعتماد کنید و نتیجه دل‌چسبش را تا سال‌های سال بچشید.
برای شروع پروژه یا گرفتن قیمت، تماس بگیرید

منبع: plantgardener

Post Views: 1,405
روف گاردن بدون نظر

اشتراک‌گذاری:

بدون نظر

نظر خود را بگذارید